KONST / Litografier / Färglitografi 14257063
nr 1425 7063
Carin Ax
(1915-2006), Sverige
Färglitografi, 2 st, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), yttermått inklusive ram: 52x66 ca. Signerad
Carin Ax, svensk tecknare, målare och grafiker född i Uppsala 1915, död 2006.
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
måndag 18 oktober 2021
kl 18:05:56
100 kr
150 kr
400 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
600 kr
Carin Ax
Läs mer om Carin Ax